Bišu maizes noslēpumi

12.12.2019

Kad pirms gadiem desmit ar topošo vīru randiņos vizinājāmies ar auto, mēs mēdzām fantazēt dažādas nākotnes biznesa idejas. Vienā no tādām reizēm Mārtiņš iedomājās par kāda Latvijas produkta eksportu. Es uzreiz biju pret un galvenais arguments: “Mūsu mājās nestāvēs kastes ar produktiem, kas ir kaitīgi (ja lieto ikdienā) ne tikai mūsu pašu veselībai, bet arī ir par nelaimi daudzām citām ģimenēm.” Toreiz secināju – ja mūsu ģimene nodarbosies ar kāda produkta tirdzniecību, tad tam noteikti jābūt kam veselīgam, cilvēkam un dabai draudzīgam. Kurš to būtu domājis, ka mūsu produkts būs kaut kas tik ļoti, ļoti labs!

To lietojot kāda aktrise esot izārstējusies no vēža. Bet mana omīte zvana: “Vai kāds varētu, lūdzu, man atvest vēl tās “bišu granuliņas”? Nezinu, vai tas domu spēks vai kā, bet kopš lietoju, vairs tā neslimoju.” Draudzene sūta īsziņas no ārstu konferences – vai zināji, ka tā bišu maize gan ir fantastisks produkts! Imunitātei, sirdij, uzlabo asins sastāvu, vielmaiņu, visādi vitamīni, minerālvielas… Jā zinu, bet nelietoju. Cilvēks esmu.

Pēc trešajām dzemdībām ar zīdainīti mājās biju pārgurusi, enerģijas trūkuma (un, o jā, baudas) dēļ uzsēdos (gandrīz burtiski) uz Ziemassvētkos sadāvinātajām šokolādes konfektēm. Nu pilnīga atkarība, viena pēc otras iet iekšā, bet labāk jau nepaliek. Alkas pēc enerģijas aizvilina pie kārtējās konfekšu kastes. Pieņēmu lēmumu par labu zīdainītim un man pašai – tādam cukura apjomam manās asinīs – NĒ! Bet kaut ko saldu taču gribās! Un spēku, enerģiju dzīvot gribās. Bišu maize! Man vajag bišu maizi. Un daudz svaiga gaisa. Regulāras pastaigas pa mežu man vajag! Šo ziemu es atceros kā ļoti skaistu dzīves posmu. Ne jau bišu maize noteica visu, bet gan lēmums parūpēties par savu veselību, lēmums sevi mīlēt un rūpēties par labsajūtu ar veselīgiem, man pieejamiem līdzekļiem. Svaigs gaiss un veselīgs uzturs. Un miegs, cik to iespējams satvert jaunajai māmiņai. Jauni rituāli, jauni ieradumi sevis lutināšanai. Disciplīna.

Es nevarētu, jo nemācētu pārdot kaut ko, kas man pašai nepatīk vai šķiet nevajadzīgs. Manuprāt, neesmu pārdevēja tips, jo esmu ļoti atklāta un neprotu pietēlot vai noklusēt patiesību. Varbūt tieši godīgums ir laba pārdevēja stiprākā puse? Un tagad pavisam godīgi…

  

Medu es mīlu un saprotu jau kopš bērnības. Kurš gan nezina, cik tas labs un veselībai noderīgs! Bet bišu maize?! Pirmajos biškopības gados mūsu mājās tā neparādījās vispār. Vēlāk tik sākām domāt – ko tad vēl bites mums dod? Pirmo bišu maizi paši nopirkām, lai izmēģinātu uz bērniem. – Uz ko jūs izmēģiniet jaunos produktus? -  Uz saviem bērniem, protams! Biju dzirdējusi, ka tā esot ļoti laba bērnu imunitātei, turklāt no tās esot mazāka iespējamība uz alerģiju, nekā no ziedputekšņiem. Iedevu,  - ne īpaši garšoja. Bet citi bērni ēd tā, ka jāapstādina. Saldas kā koņčiņas. Pati pagaršoju. Tāda rūgtensalda garša, man nepatika. Bet veselīgi jau esot, pat ļoti.

Tā kā dravā iet Mārtiņš un ikdienā saskaras ar šo produktu, viņam interese par to bija lielāka, uz tirdzniecību vērsta. Izrādās, ka pasaulei šo produktu vajag. Sākām sūtīt pa Eiropu un Āziju. Tagad “bišu maize’’ bija pat mūsu randiņu (vecāki brīvsolī) leksikā.  - Par ko jūs runājiet randiņos? – Par bišu maizi, protams! Bet vai mēs to lietojām? Burciņa stāvēja uz galda, tad pazuda plauktos. Pašai neērti, tāds labs produkts, vīrs tonnām sūta  pa visu pasauli, bet sieva savai ģimenei nedod. Slinkums? Gribas trūkums? Trūkst motivācijas ieviest jaunu paradumu, pierunāt bērnus un sevi lietot ko tādu, kas nešķiet tik garšīgs kā šokolāde, piemēram. Nodomāju – salasīšos visādu informāciju un beidzot patiešām apjēgšu -  kas tas par superproduktu. Tā arī ir! Bet pirmais solis ir pieņemt lēmumu – koncentrēt gribasspēku un laiku, lai parūpētos par sevi un citiem mīļajiem. Iesākumam piecas sekundes – atvērt burciņu, paņemt karotīti un divas karotītes mutē iekšā. Es sakošļāju, noriju. Tad uzdzeru ūdeni. Droši konsultējieties ar ārstiem un meklējiet vairāk informācijas Google. Es tur atradu labu rakstu krievu valodā. Krievijā bišu maizi lieto arī skaistuma procedūrās un ir gari apraksti par to, kā tā uzlabo vīrieša un sievietes veselību. Tieši tas, ko man patīk uzzināt – mūsu produkts veicina ģimeņu veselību un bērnu skaita pieaugumu. Dabīgs produkts. Pārdozēt nav vēlams un alerģijas varbūt tomēr kādam ir, tāpēc jāsāk ar mazām devām.

Ziedputekšņi palīdz regulēt vielmaiņu un stiprina imunitāti, uzlabo asins sastāvu un sirdsdarbību. Ziedputekšņos ir P, PP, E, D, K, C un B grupas vitamīni, ogļhidrāti, minerālvielas un karotionīdi, kas piedalās A vitamīna sintēzē. Lietošana: profilaksei ziedputekšņus ieteicams lietot divas reizes gadā 20 dienas, pa divām ēdamkarotēm no rīta.

Bišu maize ir iekonservēti ziedputekšņi. Bites tos rūpīgi iemīca šūniņā, samaisa ar nektāru un fermentiem, pārlej ar medu un aizvāko ar vaska vāciņu. Bišu maizē fermentēšanas rezultātā uzturvērtība labāk saglabājas, organisms spēj to labāk izmantot, kā arī tā ir mazāk alerģiska kā ziedputekšņi, tāpēc piemērotāka bērniem. Pavisam bišu maizē ir aptuveni 240 bioloģiski aktīvu vielu. Lietošana: veselības stiprināšanai ieteicams lietot 1 - 2 tējkarotes granuliņu dienā, vēlams no rīta.

Vēl viens stāsts no pieredzes. Agrāk mūsu bērni bieži neapmeklēja pirmsskolu, nedēļām ilgi, kopumā - mēnešiem, jo ļoti bieži slimoja. Es domāju, ka tas tā normāli, visi bērni tā slimo. Tikmēr kāda cita mamma neizpratnē saka, ka viņas meitiņa gan tā neslimojot. Un pirmsskolā neesot bijusi tik pāris dienas gada laikā. Nu gan gudra mamma, nodomāju. Laikam dikti veselīgi dzīvo, lielā mierā, labās laulāto attiecībās, bez stresa, daudz laika pavada svaigā gaisā, ar pareizu dienas režīmu. Ar veselīgu uzturu. Viņa turpina: “Bišu maizi dodam bērnam.” Ak, jā, pati viņai pirms gada burciņas iedevu. Ar to bišu maizi, ko tirgojam, bet  ko mūsu bērni  tad vēl neēda. Tagad ēd. Visi ēdam. Tādi noteikumi un viss. Jo bērniem arī sevi jālutina un jāmīl. Gribam būt veseli, skaisti un laimīgi. Īstenībā, nav ne vainas arī garšai, tik jāpierod pie jaunā.

Bišu maizes noslēpumi attēls